טלפון להזמנות:
03-7777872
EILAT HOTELS GUIDE

מלונות באילת

מדריך בתי מלון באילת

אטרקציות באילת

מדריך מקוצר לאטרקציות באילת. טלפון להזמנות: 03-7777872

כעיר נופש ותיירות אמיתית, אילת משופעת במגוון נרחב של אטרקציות. מבין מגוון האטרקציות באילת תוכלו לבחור בסוגי האטרקציות באילת אשר מתאימות עבורכם: ספורט ימי, מגוון טיולים רגליים, ממונעים ועל גבי שלל בעלי חיים, מסעות בדימיון לעבר, לעולמות קסומים אשר מתחת לפני המיים, לעולמות הסרטים, לעולם אשר כולו עשוי קרח או לחלום בלהות. גם לחובבי האדרנלין וגם לחובבי השאנטי, אטרקציות אילת מזמנות לכל אחד את מה שמתאים עבורו.

הזמן עכשיו חופשה באילת!
בחר מלון:

בחר תאריכי הגעה ועזיבה רצויים:

הגעה: עזיבה:

 

אטרקציות באילת – ספורט ימי

כעיר של ים, אילת פותחת בפניכם לא רק את העולם התת מימי של הצלילה אלא מאפשרת לכם להנות ממגגון רחב של ענפי ספורט ימיים שונים. מקרב האטרקציות באילת קיימות מספר אטרקציות בולטות בתחום הספורט הימי:

 • סירות מירוץ – אפשרות נהיגה עצמית ואפשרות שילוב עם אטרקציות אחרות.
 • מגה אבוב - חווית אדרנלין מטורפת לבני 8 ומעלה היודעים לשחות. האבוב מכיל עד 4 איש, משך הנסיעה – כ-10 דקות.
 • בננה – סירת גומי הנקשרת לסירת מירוץ. לבני 8 ומעלה היודעים לשחות. על הבבנה ניתן להעלות בין 4-8 איש, משך הנסיעה – כ-10 דקות.
 • סקי מיים – מגיל 12 ליודעים לשחות.
 • מצנח ימי – 100 מטר של חבל הקשור לסירת מרוץ יספקו חווית דאיה רטובה אשר כמוה עוד לא הכרתם, ניתן להעלות עד 2 אנשים במשקל של עד 110 ק"ג. משך הנסיעה – כ-10 דקות.
 • אופנוע ים – נהיגה עצמית בליווי מדריך מגיל 5, ניתן להרכיב עד 2 אנשים על האופנוע, אין צורך ברישיון.
 • גריל בוט – השילוב האידאלי בין גריל ואבוב ממונע, לארוחת צהריים צפה מושלמת. מ תאים לעד 10 איש.
 • קיאקים – קיאקים ליחידים או זוגות. ילדים בני 12-16 בליווי מבוגרים בלבד.
 • קיאקים שקופים – קיאקים ליחידים המאפשרים לצפות בעולם התת מימי בעת החתירה. משך המסלולים בין שעה לשעה וחצי. הגעה לתחילת המסלול על ידי גרירת הקייקים על ידי סירות.
 • סירות פדלים – מתאימות לעד 5 איש, לפחות אחד למעלה מגיל 16.

אטרקציות באילת – שייט והפלגות

באילת, עיר השמש הנצחית והים הכחול, גם לחובבי הבטן גב מגיע להנות מהים בכל הדרו. אילת מציע מגוון רחב של אפשרות שייט והפלגות. מבין האטרקציות באילת אשר מתמחות בבשייט והפלגות המומלצות הן:

 • שייט בסירת זכוכית – שייט בשונית האלמוגים בסירות בהן הקרקעית שקופה וניתן לצפות דרכה על העולם התת מימי ולהשאר יבשים.
 • הפלגה פרטית על יאכטה – מגוון רחב של יאכטות באילת מציעות הפלגות פרטיות רומנטיות, הפלגות דייג ושנרקול ומשלבות את חווית השייט בארוחת צהריים, שתייה ומבחר פירות.
 • הפלגה לאי האלמוגים – על אי האלמוגים נמצא מבצר סלאח א דין. אי האלמוגים נמצא במרחב הימי של סיני ושייט אליו דורש דרכונים. אוסף עשיר ומרהיב של דגים ואלמוגים למרגלות מצודה צלבנית. השייט כולל ארוחת ברביקיו ועצירת שנרקול או צלילה. ניתן לתאם צלילת היכרות. משך השיט כ-6 שעות.
 • הפלגה לטאבה – ללא מעבר למים הטריטוריאלים של מצריים. ההפלגה כוללת ארוחה קלה על סיפון הסירה ועצירה לשחייה ושנרקול. משך ההפלגה כ-4 שעות. בקיץיוצאות הפלגות לטאבה לעת השקיעה הנמשכות כשעתיים וחצי.

אטרקציות באילת טיולים

אילת נמצאת בצומת אשר ממנה ניתן לצאת למגוון טיולים מדבריים  – מדבר סיני על הריו האדומים, לפטרה והסלע האדום, ואף במעלה הנגב.

 • טיול קסום בן יום לפטרה שבירדן – העיר נבנתה בתקופה הנבטית ונחשבת לפלא העולם השמיני ממוקמת מהעבר השני של מפרץ אילת.העיר פטרה ידועה בארכיטקטורה יוצאת הדופן שלה הכוללת בין היתר מבנים החצובים בסלע. בעקבה. חובה להצטייד בדרכון בתוקף לשלושה חודשים לפחות.
 • טיול בן יום למנזר סנטה קתרינה שבסיני – יש הטוענים כי איזור מנז סטנה קתרינה הממוקם על ראשו של ההר הנושא אף הוא שם זה, הוא המקום בו התרחש מעמד הר סיני. הטיול כולל יציאה בבוקר מאילת לכיוון סנטה קטרינה וביקור במנזר העתיק. לאחר הביקור נהנה מארוחת צהריים עשירה ומנוחה קלה ולאחריהן ממשיכים בנסיעת שטח לתוך מדבר סיני הקסום על ואדיותיו וציורי הסלע העתיקים שבו.
 • טיולי גמלים וחמורים – חוות הגמלים בנחל שלמה היא אחד המקומות היפים בשקט המדבר האדום. הכניסה לחוות הגמלים ללא תשלום. ניתן מלצאת לסיורים בני 1-4 שעות על גבי גמלים. הסיורים הקבועים נמצשכים כשעה ויוצאים בשעות 9:00, 11:00, ו- 18:00.הסיורים כוללים אירוח באוהל בדואי, פיתה בדואית, לבנה, זיתים ותה צמחים.
 • שיירת חמורים - טיול חמורים על כרכרות מרווחות ונוחות, הכרכרה רתומה לחמור, ואתם על המושכות.  המסלול כולל הליכה בת שעה וחצי לכיוון שמורת הרי אילת וארוחה בדואית סביב המדורה.
 • טיולי אופניים – השכרת אופניים לבית המלון ונסיעה באינספור מסלולי הרכיבה המרהיבים באיזור לנסיעות משפחתיות או אתגריות.

אטרקציות באילת – נהיגת שטח וטיולים ממונעים

מדבר הרי אדום קורץ לא רק למטיילים הרגליים אלא אף לחובבי המנועים. מבין האטרקציות באילת ישנן רבות הכוללות סוגים שונים של רכבים ממונעים וסגנונות טיול שונים:

 • טיולי ג'יפים – ג'יפים פתוחים המתאימים לעד 7 נוסעים כולל תינוקות המגיעים עם נהג מיומן. קיימים טיולי ג'יפים בני שעה וחצי עד 4 שעות במסלולים שונים אשר כוללים עצירה לצורך תצפית ואוכל. ניתן לשלב פעילויות שונות: סנפלינג, טיפוס, אומגה וחץ וקשת. המסלולים הינם בשמורת הטבע של הרי אילת.
 • ג'מיני ג'יפ – ג'יפים קטנים המתאימים לעד 4 נוסעים כולל נהג לנהיגה עצמית. על הנהגים להיות מעל גיל 23 ובעלי רישיון נהיגה שאינו של נהג חדש.
 • טיולי טרקטורונים – טיולים בני 50 דקות עד 2 שעות, בשיירה אחרי מדריך במהירות של עד 40 קמ"ש. חובה רישיון נהיגה.
 • טיולי ריינג'רים בנהגיה עצמית – טיולים עם מדריך מלווה של 1-2 שעות. חובה רישיון נהיגה על מנת לנהוג בריינג'ר. ניתן לנסוע עד 3 נוסעים בריינג'ר מגיל 4 בלבד.
 • טיולי ימדבר - טיולים המשלבים סיור של שעה וחצי בג'יפ בנופים המרהיבים של המדבר האדום וביקור במצפה התת מימי.
 • תומקאר, נהיגה עצמית בשטח – רכבים מדהימים וסגורים, בעלי עבירות בכל תנאי שטח ובטיחות מירבית. לא מחייב ניסיון בנהיגת שטח. על הנוהג להציג רשיון נהיגה בתוקף מגיל 20 ומעלה, בכל תומקאר 2 מקומות, מתאים לילדים מגיל 4 מעלה
 • סיור יום בעקבות אוצרות הנחושת – סיור מקיף בפארק תמנע הכולל מיצג מולטימדיה, וסיור ובו טיפוס מצוקים וזחילה במערות באתר הקשתות, ארכיאולוגיה ושחזור  בפטריה, ביקור בעמודי שלמה ואוהל מועד ולקינוח מילוי בקבוקי חול צבעוניים.

אטרקציות באילת – המצפה התת ימי

מבין האטרקציות באילת, המצפה התת מימי הוא אחד המוכרים אשר בהם. המצפה התת מימי מציע עושר פעילויות ותצוגות בינהן תצוגה על דגי האמזונס. נוסף על התצוגות, נמצאים באתר שני מצפים תת מימיים המאפשרים התרשמות ראשונית מהחיים בים סוף. לאלו השואפים להתרשם אף יותר מקרוב, הספינה קורל 2000 המצוידת בחלונות אישיים תת מימיים יוצאת למספר סיורים ביום באתר הצלילה המרהיב "הגנים היפניים", משך השייט – כ- 20 דקות.

עוד מצפה לכם במצפה התת מימ האושינריום – סימולטור עתידני ענק לחוויה רב חושית באיכות HD. באושנריום תוכלו להצטרף למסע הקסם התת מימי להכרת יצורי הים. המצפה התת מימי כולל אקווריום כרישים ענק, שטחי גידול של צבי מיים וחתולי ים ועוסק אף בטיפוח, שימור ושיחזור החיים בשונית האלמוגים.

המצפה התת מימי מציע מספר מסעדות ומזנונים ואפילו בר ובמתחם הקנויות תמצאו חנויות תכשיטים, בר פנינים בו תוכלו לבחור צדפה ולגלות את הפנינה המסתתרת בתוכה, וחנות מזכרות מושקעת.

אטרקציות באילת – עיר המלכים

מבין הארטרקציות באילת עיר המלכים הינה אחת המרכזיות בהן. מסע בעקבות הזמן בארמון קסום ומסתורי המשלב פנטזיות, הרפתקאות, סיפורי תנ"כ ולא מעט אדרנלין. הפארק תוכנן תוך ייעוץ עם אנשי דיסנילנד. עיר המלכים היא פארק שעשועים בנושא התנ"כ הנמצאת ליד מלונות הרודס ודן. בעיר המלכים תוכלו למצוא:

 • מסע אל העבר – סרט תלת מימד המוקרן בארבעה מימדים וכולל אפקטיים חושיים נוספים. נושא הסרט – מצריים הקדומה.
 • מערת האשליות – מערה ובה למעלה משבעים אטרקציות אינטראקטיביות: מבוכים, משחקי הגיון, אשליות אופטיות ואתגרים אינטראקטיביים.
 • מגלשות ספירלת דוד – 2 מגלשות יבשות בגובה 20 מטר ואורך 50 קמ"ש. גובה מינימאלי לגלשיה – 110 ס"מ.
 • מפלי שלמה המלך – שייט מרתק בסירה בין 7 מערות המספרות את סיפור חייו של שלומה המלך ומסתיימות בגלישה במורד המפלים לבריכת המלך.
 • מערת התנ"כ – מתקן דמוי מעלית למעבה האדמה שם סיור במערה לוקח את המטיילים בין סיפורי התנ"כ השונים במסופרים בקול ומלווים בבובות זזות, מפלים וגשרים. המערה מסתיימת במערת נטיפים וזקיפים.
 • הזירה – מתחם משחקי וידאו לכל הגילאים
 • שאטו – בר מסעדה ביעוצו של השף רונן דברת בלוך
 • מתחם מזון מהיר
 • חנות מזכרות ותמונות משייט מפלי שלמה המלך

אטרקציות באילת – איימקס

מבין האטרקציות באילת קולנוע האיימקס הוא אחד האהובים. חווית קולנוע ייחודית על מסכי ענק בגובה 8 קומות עם מערכת שמע משוכללת וטכנולוגיית תלת מימד מרשימה. במתקן דמוי פירמידת ענק כחולה מוצגים שבעה סרטים אשר מתפרשים על נושאים כסרטי טבע וחלל, אנימציה ואף טירה רדופת רוחות. מתחם האיימקס מארח דמויות ממוזיאון השעווה באמסטרדם.

אטרקציות באילת – ריף הדולפינים

חוף אקולוגי מבודד בו ניתן להנות מחווית המפגש עם הדולפינים בסביבה טבעית. תוכלו להתקרב לדולפינים דרך מזחים צפים או בשחיות וצלילות מודרכות, אין צורך בניסיון צלילה קודם. בריף הדולפינים ישנו חוף מושקע (ללא מציל) ובו בריכות הרגעה, מרכז צלילה ושנרקול, מסעדה, מגרש משחקים לילדים, מרכז לצילום תת מימי וחנות מזכרות. הריף נמצא בחופים הדרומיים של אילת ליד המצפה התת מימי.

אטרקציות באילת – פארק תמנע

רשימת האטרקציות באילת לא תהיה שלמה ללא איזכור של פארק תמנע. פארק תמנע מציע מגוון רחב של פעילויות בנוף מדברי עוצר נשימה, ביניהן מייצג מולטימדיה, סיורי שקיעה מקסימים, טיולי אופנים בשטח, טיולים רגליים עם לינת שטח ועוד.

אטרקציות באילת – שמורת החי בר יוטבתה

בשמורת החיבר מנסים להחיות חיות אשר הוזכרו בתנ"כ ובמקרא וכמעט הוכחדו מן העולם. השמורה מחולקת לשלושה חלקים: השטח הפתוח ובו עדרי אוכלי העשב, מרכז הטורפים, זוחלים ודורסים, וחדר החושך אשר בו ניתן לצפות בחיות לילה.  

אטרקציות באילת – מרחב הקרח, האייס ספייס

אין כמו החום ליצור אטרקציות באילת שהן קרירות, למשל מרחב הקרח: מתחם של כ- 200 מ"ר העשוי כולו מ- 150 טון קרח בטמפרטורה קבועה של 7 מעלות. במקום מגלשת קרח מהירה, איגלו, קיר מוסיקה עם מופע אור קולי, פסלים מקרח, בר משקאת מקרח. בגדים חמים יסופקו בכניסה.

אטרקציות באילת – כדור הפלדה: הסלינג שוט

מבין אטרקציות אילת המיועדות לחובבי האדרנלין: שני אנשים יושבים בתוך כדור פלדה על כסאות ספורט מוגנים. הכדור מוטס לגובה של 70 מטר במהירות של 180 קמ"ש. ילדים מתחת למשקל 30 ק"ג, נשים בהריון, ואנשים עם בעיות אורטופדיות קשות אינם מורשים בכניסה למתקן.

אטרקציות באילת – החמאם הטורקי וטיפולים שונים

מבין האטרקציות באילת זו מסתמנת להיות האטרקציה הגדולה הבאה: מתחם חמאם טורקי ובו טיפולים שונים המבוצעים בידי מטפלים טורקיים מצריים אשר יובאו יחד עם השיש והעיצוב המקורי. במקום טיפולי פילינג ובייזין (הצלפות בשוט ליפה), בריכת מלח מים המלח, וכשלושים סוגי טיפולי שונים בינהם בריכות בוץ, יין, חלב ודבש, וחדר מקלחות לחץ.

אטרקציה נוספת באילת בתחום הספא היא דוקטור דג: ליד המרינה ממוקם ספא אשר בו תזכו לפדיקור מיוחד: פדיקור דגים. דגים מיוחדים אמונים על הסרת העור המת, היבלות, העור הקשה והפסוריאזיס. הטיפול אורגני ואינו כואב.

אטרקציות באילת – צלילה

כמה מאתרי הצלילה היפים בעולם מצויים באילת וסביבותיה. באילת נמצאת שמורת הטבע של שונית האלמוגים. בשונית האלמוגים שלל יצורים ססגוניים והוא מהווה בית גידול למעל 2500 מינים של בעלי חיים.

מספר מועדוני צלילה פועלים באילת ומציעים שירותי צלילה שונים: החל במילוי מיכלי הצלילה וכלה בטיולי ספארי בני מספר ימים לאתרי צלילה שונים בסיני. צלילה בים האדום אינה נחלתם של הצוללים המנוסים בלבד, מדרכי צלילה ישמחו לעמוד לרשותכם לצלילות מלוות במדריך וצלילות היכרות להן לא נדרש ניסיון קודם.

קיימות בנושא הצלילה אטרקציות באילת אשר אינן דורשות קורס או ידע מוקדם. הבולטות שבניהן הן:

 • שנרקול מודרך – סיורים מודרכים לאלו אשר אינם מעוניינים בחווית צלילה כוללת מוצעים סיורי שנרקול מודרך בריף האלמוגים העשיר.
 • סנובה – סיורים פרטיים של שני אנשים ומדריך בהם מיכלי האויר הכבדים נשארים בסירה. מתאימם לחסרי ניסיון היודעים לשחות מגיל 8 ומעלה. הסיורים מתבצעים באתר המערות המפורסם בעומק של עד 6 מטר.
 • צלילת היכרות – צלילה לכל דבר בליווי מדריך אשר מתפעל עבורכם את ציוד הלילה. לפני הצלילה מועבר תדריך.

מבין מועדוני הצלילה הרבים הפועלים באילת, המומלצים הם:

 • מנטה, מועדון ספורט ישרוטל הים האדום – מועדון צלילה ותיק, חבר בארגון הצלילה הבינלאומי PADI. מלון הבית של מועדון זה הוא ישרוטל ים סוף ממנו יוצאים סיורי צלילה יומיים ומתקיימים קורסי צלילה וקייטנות צלילה לילדים ונוער וכן סיורי צלילות היכרות לאלו אשר אינם יודעים לצלול.
 • מרינה דיוורס – מועדון צלילה הפועל בריף הדולפינים. המועדון מספר מגוון שירותי צלילה טכנית ואחרת, חברים בארגון הצלילה הטכנית המחמיר ANDI. המועדון מספק שירותים שונים כצלילות היכרות, קורסי צלילה וסיורי צלילה באתרים שונים. המועדון אף מציע שירותי סקוטר תת מימי.

אתרי הצלילה המומלצים באילת:

 • סלע משה והמניפות – אחד מאתרי הצלילה היפים באילת. מדרון תלול שנמשך צפונה עד לגנים היפניים.
 • הגנים היפנים – ככל הנראה שונית האלמוגים היפה בישראל.
 • האוניברסיטה – איזור צלילה רדוד בו תמצאו, בין היתר, מתקני ניסוי ומחקר של המכון הבינאוניברסיטאי למדעי הים.
 • היתוש – סירה של חיל הים שטובעה מול חוף אלמוג. ממוקמת בסביבה טבעית מענינת ועשירה באלמוגים ודגים, ובגן צלופחים גדול.
 • אתר החבלים – האתר ממוקם בחוף הצפוני בקרבת כלובי הדגים של ערדג ומכיל רשתות דיג שיצאו משימוש וכן חבלים אשר שמשו בעבר לקשירת אוניות.
 • חוף ורוניקה - החופים הדרומיים של שונית האלמוגים מתאפיינים בשונית רדודה שלאחריה מישור חולי. הצלילה בחוף ורוניקה נוחה ומהנה.
 • הפירמידה של דובק, דובקוראל – אתר ציללה מלאכותי ומעניין הנמצא בחוף הצפוני.
 • היעלה – לצוללי צלילה טכנית בלבד בעומק של כ 40-50 מטר. ספינת טיולים אשר טובעה ב-1994. נגישה בסירה בלבד ואינה זמינה לצלילה ספורטיבית אלא טכנית בלבד בגלל עומקה הרב.
 • ריף הדולפינים – צלילה מודרכת עם דולפינים

מרכז הזמנות טלפוני - 03-7777872